Transport niskopodwoziowy

Transport niskopodwoziowy odbywa się przy udziale specjalistycznych naczep, przystosowanych do przewozu ładunków wielkogabarytowych. W przeciwieństwie do standardowych naczep lub przyczep, są one wyposażone w modyfikowalne platformy, dzięki którym możliwości transportu ładunków najróżniejszego typu są bliskie nieograniczonym.

Transport niskopodwoziowy ­– zastosowanie

transport-niskopodwoziowy-textTransport niskopodwoziowy jest nieodzowny wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność przewozu drogowego ponadwymiarowych lub po prostu wyjątkowo ciężkich (zwykle powyżej 42 ton) obiektów, takich jak:

  • maszyny budowlane,
  • słupy transmisyjne,
  • transformatory,
  • maszyny przemysłowe,
  • przęsła mostów,
  • elementy konstrukcyjne wiatraków,
  • gotowe domy,
  • jachty.

Pojęcie ponadgabarytowości wynika m.in. z zapisów Prawa o ruchu drogowym i można je ująć w ramy ogólnikowego stwierdzenia: są to wszelkie ładunki nienormatywne, niedopuszczone do transportu drogowego ze względu na swoje wymiary lub masę. Ich przewóz wymaga więc konsultacji z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad.

Aby móc się podjąć przewozu ładunków ponadgabarytowych, w pierwszej kolejności wykonuje się jego plan, następnie zwraca do wspomnianej instytucji o akceptację i wprowadza ewentualne korekty. Te ostatnie są zresztą zjawiskiem nader częstym w polskich warunkach drogowych (tu: słaba jakość nawierzchni, remonty dróg, duża ilość rond, przewężenia etc.). Po otrzymaniu tzw. zezwolenia specjalnego oraz usunięciu przez GDDKiA wszelkich przeszkód z obranej trasy, można już przystąpić do transportu niskopodwoziowego w odgórnie ustalonym terminie.

Transport maszyn budowlanych i nie tylko

Firma TOMAR z Białegostoku ma na swoim koncie wiele udanych realizacji związanych z transportem maszyn budowlanych oraz innych ładunków ponadgabarytowych. Dysponujemy adaptowalnymi naczepami, które można przystosować do transportu rozmaitych obiektów nienormatywnych, a nasi kierowcy mają wieloletnie doświadczenie w obcowaniu z ładunkami trudnymi, wymagającymi szczególnych umiejętności, odpowiedzialności i koncentracji.

Na etapie planowania tras przejazdów zawsze staramy się kierować względami ekonomii, by nie narazić Klientów na niepotrzebne koszty. Oczywiście ze swojej strony udostępniamy im wszelkie szczegóły związane z realizowaną usługą, przedstawiając najkorzystniejsze z punktu widzenia bezpieczeństwa rozwiązania. W razie konieczności naocznego zapoznania się z poszczególnymi odcinkami trasy, piloci działający z naszego ramienia przeprowadzają też tzw. wizję lokalną.

Z chęcią odpowiadamy na wszelkie pytania dotyczące transportu niskopodwoziowego, dlatego nie wahaj się skontaktować z nami pod numerem 600 659 314 lub odwiedzić nas w Białymstoku.

Działamy w takich miastach jak: Warszawa, Lublin, Augustów, Grajewo, Hajnówka, Łomża, Mońki, Sokółka, Suwałki, Zambrów, Białystok.