Transport maszyn budowlanych o istotnych gabarytach, takich jak walce kl. II czy ładowarki klasy I, wymaga zaangażowania równie specjalistycznego sprzętu. Mowa tu o ciągniku siodłowym wyposażonym w silnik o dużej mocy oraz lawecie niskopodwoziowej, której ładowność przekracza dziesiątki ton. Co ponadto? Oczywiście wiedza fachowców.

Transport maszyn budowlanych w wydaniu profesjonalnym

transport maszyn budowlanych

Trzonem naszej działalności jest kopanie stawów, czyszczenie zbiorników retencyjnych oraz rowów melioracyjnych. Działania te wymuszają nierzadko transport maszyn budowlanych na duże odległości, który odbywa się na podstawie opracowanego wcześniej planu trasy. Plan ten jest następnie weryfikowany i zatwierdzany przez GDDKiA poprzez wydanie zezwolenia specjalnego.

Oczywiście sytuacje, gdy na drodze ciężarówki realizującej transport maszyn budowlanych stają liczne bariery nie należą do rzadkości. Do grupy typowych przeszkód zaliczymy choćby azyle dla pieszych, słupki betonowe przy skrzyżowaniach, wysokie krawężniki etc. Za zgodą GDDKiA, podlegają one demontażowi na czas przeprowadzenia transportu niskopodwoziowego. Choć mogłoby się wydawać, że tak radykalne rozstrzygnięcie jest bardziej kosztogenne niż poszukiwanie trasy alternatywnej, nic bardziej mylnego. Tzw. czyste przejazdy należą bowiem do rzadkości i można na nie liczyć jedynie w przypadku naprawdę krótkich dystansów. Co więcej, nawet trasy biegnące obwodnicami wymagają w 90% przypadków tymczasowej przebudowy infrastruktury. Wystarczy tu choćby spojrzeć na ronda zlokalizowane na obrzeżach miast, gdzie zespół pojazdów o przykładowej długości 25 m nie ma najmniejszych szans zjechać bezkolizyjnie na drogę szybkiego ruchu. Dlatego też transport maszyn budowlanych bądź innych ładunków ponadgabarytowych jest zdecydowanie droższy niż tradycyjny transport drogowy.

Transport maszyn budowlanych a ekonomia

Z racji prowadzonej działalności mamy wieloletnie doświadczenie w opracowywaniu jak najmniej kolizyjnych, a zarazem najbardziej ekonomicznych tras na potrzeby transportu maszyn budowlanych. Zawsze staramy się maksymalnie skracać czas konsultacji GDDKiA, aby procedury formalne nie wydłużyły nadmiernie terminu realizacji całej usługi. Oferujemy m.in. transport:

  • koparek,
  • ładowarek,
  • spycharek,
  • dźwigów,
  • walców drogowych,
  • recyklerów drogowych,
  • frezarek drogowych,
  • rozściełaczy do asfaltu,
  • wywrotek.

Jeśli zależy Ci, aby Twój sprzęt dotarł na miejsce szybko i bezpiecznie, jesteśmy do Twojej dyspozycji w takich miastach, jak: Warszawa, Lublin, Augustów, Grajewo, Hajnówka, Łomża, Mońki, Sokółka, Suwałki, Zambrów, Białystok. O szacunkową wycenę usługi transportu maszyn budowlanych możesz się do nas także zwrócić drogą e-mailową. Zapraszamy!