Czyszczenie stawu Augustów

8 listopada 2016

Potrzeba czyszczenia stawów wynika z chęci zachowania dobrego stanu wód dla hodowli ryb w przypadku stawów hodowlanych oraz na własny użytek w stawach kąpielowych. Zlecając usługę doświadczonej firmie możesz liczyć na solidne wykonanie pracy oraz dodatkowe działania w postaci uporządkowania terenu lub czyszczenia innych zbiorników wodnych.

Znaczenie czyszczenia stawu dla Twojego komfortu lub bezpieczeństwa ryb

Już podstawowe działania związane z czyszczeniem stawu, lecz wykonywane regularnie, wystarczą do zachowania odpowiedniej czystości wody, w której łowisz ryby lub pływasz. Umiejętnie przeprowadzone prace to nasza domena, a za sprawą profesjonalnego sprzętu i narzędzi wykonujemy kolejne zadania sumiennie, zważając na detale.

Działania mające na celu czyszczenie zbiorników wodnych, czy to stawów, czy innych akwenów, prowadzą do:

  • zmniejszenia rozrostu glonów (alg) – ich nadmiar powoduje zmętnienie wody oraz pokrycie tafli stawu nieestetyczną warstwą, dlatego usunięcie glonów podczas czyszczenia stawu albo innych zbiorników wodnych jest w pełni uzasadnione,
  • poprawy jakości wody – mechaniczne usunięcie zanieczyszczeń pozwala w krótkim czasie przywrócić niemal pierwotną jakość wody, a powtarzane z odpowiednią częstotliwością wpływa na poprawę jej przejrzystości,
  • redukcji osadów z dna stawu – muł gromadzący się na dnie to mieszanina piasku, pyłów i innych zanieczyszczeń organicznych, a warstwę tę należy usuwać regularnie, ponieważ znacząco działa na mętnienie wody w stawie i innych zbiornikach wodnych.

Bez środków chemicznych i złożonych preparatów możesz mieć odpowiednio czysty staw, natomiast nasza ogólna propozycja daje jeszcze więcej możliwości – również czyszczenia zbiorników retencyjnych, rowów melioracyjnych oraz innych zbiorników wodnych, które wymagają sezonowych lub sporadycznych prac porządkowych.

Czysta woda i neutralny zapach wokół Twojego stawu to pewność, że ryby mają odpowiednie warunki do rozwoju, a jeżeli staw jest kąpielowy, jego czystość należy zachować ze względów zdrowotnych i bezpieczeństwa użytkowników. W tej kwestii również warto zaufać firmie Tomar i zlecić nam przeprowadzenie niezbędnych prac.

Czyszczenie zbiorników retencyjnych oraz rowów melioracyjnych – dowolne rodzaje i lokalizacja

Wyposażeni w solidny sprzęt do prac ziemnych, w tym maszyny przeznaczone do pracy na terenach podmokłych, oferujemy również skrzętne oraz dokładne prowadzenie prac związane z czyszczeniem zbiorników retencyjnych. Bez względu na to, czy dany zbiornik wodny ma jedynie gromadzić zapasy wody, czy za sprawą odpowiednio przygotowanego dna i ścian rozsącza nadmiar wód do gruntu, wymaga odpowiednich czynności porządkowych.

W przypadku czyszczenia rowów melioracyjnych natomiast znaczenie ma zarówno usunięcie powstałych przetamowań oraz naprawa ewentualnych uszkodzeń dna i brzegów, jak też usuwanie mułu i wszelkich nanosów z dna danego rowu. Podczas jednej realizacji wykonujemy zbiorczo te zadania, aby przywrócić pełną sprawność odprowadzania i gromadzenia wody w rowach melioracyjnych na danym terenie, który jest Twoją własnością.

Czyszczenie stawu i innych zbiorników wodnych w Augustowie – wybierz firmę Tomar

Dbanie o czystość zbiorników wodnych stanowi istotny filar naszych usług, które wykonujemy w całym kraju, dlatego jeżeli Twoje zlecenie dotyczy Augustowa lub okolic, z przyjemnością podejmiemy współpracę. Podczas czyszczenia stawu, zbiorników retencyjnych oraz rowów melioracyjnych, przeprowadzamy starannie każdy etap, aby zlecenie wykonać należycie, w terminie, z zachowaniem wszelkich norm dotyczących prac ziemnych i porządkowych.