Kopanie stawu Warszawa

9 listopada 2016

Kopanie stawu to usługa, którą możesz nam zlecić i mieć pewność, że zostanie ona wykonana prawidłowo. Szereg działań związanych z kopaniem stawów rybnych, rekreacyjnych lub oczek wodnych, stanowi naszą codzienność i sprawia, że możemy zaoferować działania na wysokim poziomie.

Profesjonalny sprzęt, przeszkolona oraz doświadczona załoga pozwalają nam prawidłowo przeprowadzać każdy etap prac oraz pomagać Klientom w działaniach sezonowych.

Liczne możliwości związane z kopaniem stawu

W zależności od tego, jakie masz oczekiwania wobec własnego stawu lub na jakiej powierzchni miałby on powstać, należy ustalić szczegóły wykonania. Pozwoli to wstępnie określić czas zakończenia realizacji oraz realny kosztorys dotyczący kopania stawu. Wyliczenia zbliżone do faktycznych wynikają z doświadczenia wykonawcy.

Nasza propozycja to szeroki wachlarz możliwości, dlatego możemy zaproponować między innymi kopanie stawu:

 • oczko wodne wykopane w Warszawiedekoracyjnego – niewielka głębokość to jedna z jego cech charakterystycznych. Ciekawa roślinność wodna i zadbane otoczenie sprawią, że z przyjemnością będziesz spędzać czas nad wodą bez konieczności wyruszania poza własną posesję czy działkę. Możliwość niemal dowolnego uformowania kształtu stawu daje ciekawy efekt wizualny. Taki staw jest:
  • łatwy do utrzymania w czystości, jeżeli zostanie wykopany z dala od drzew gubiących liście,
  • wypełniony czystą wodą, gdy dno odpowiednio często oczyszczane będzie z mułu oraz innych nanosów,
  • odporny na działanie niskich temperatur, gdy prawidłowo dobierzesz roślinność i ewentualne ryby,
 • kąpielowego – ich głębokość to zazwyczaj minimum 150 cm, natomiast można tak uformować dno, aby w poszczególnych miejscach głębokość tę zmniejszyć. Tam będą mogły kąpać się bezpiecznie także dzieci. Przy kopaniu stawu kąpielowego ważne jest, aby miał on zawsze:
  • odpowiedni poziom wody – w przypadku stawów przepływowych, czyli zasilanych z pobliskiej rzeki lub jeziora, woda napływa samoczynnie,
  • czyste dno – wpływa to także na czystość wody, dlatego dno należy regularnie oczyszczać z mułu oraz szczątków roślin,
  • bezpieczne brzegi i otoczenie – wolne od ostrych kamieni, wystających pni lub korzeni drzew, spadających gałęzi,
 • rybnego – hodowla ryb to temat bliski zarówno wędkarzom, jak też osobom, które prowadzą regularne odławianie we własnych stawach. Te stawy mają często powierzchnie znacznie przekraczające wielkość stawów kąpielowych. Tutaj istotne są:
  • zachowanie odstępu od kopania stawu i napełnienia wodą do rozpoczęcia zarybiania, ponieważ woda potrzebuje czasu na wytworzenie przyjaznej rybom mikroflory,
  • przestrzeganie terminowości prac sezonowych, takich jak oczyszczanie dna oraz usuwanie zanieczyszczeń z powierzchni,
  • karmienie ryb w okresie ich letargu, który przypada na czas niskich temperatur. Ryby nie żerują tedy samodzielnie.

Usługa kopania stawu oraz kopanie oczek wodnych i inne działania związane z tymi czynnościami, wymagają rzetelnego zapoznania się z terenem oraz zaplanowania prac w oparciu o faktyczne potrzeby Klienta. Wybierając firmę Tomar masz pewność, że zlecasz działania wykonawcy, który ma odpowiednią wiedzę oraz praktykę.

Pozwolenia i zgłoszenia związane z kopaniem stawów rybnych i oczek wodnych

Przed rozpoczęciem kopania stawu ustalamy, czy dokonane zostały wszystkie formalności, które pozwalają na realizację kolejnych etapów zlecenia. W przypadku stawów o powierzchni przekraczającej 30 m2 oraz w sytuacji, gdy staw będzie zasilany z naturalnego źródła wody, niezbędne jest pozwolenie starostwa powiatowego właściwego dla danej lokalizacji. Jeżeli natomiast żaden z powyższych warunków nie występuje, wystarczy zgłosić w starostwie plany rozpoczęcia prac – zgoda nie jest potrzebna.

Zezwolenia dotyczą zarówno stawów rekreacyjnych oraz ozdobnych, jak też kopania stawów rybnych oraz oczek wodnych. Konieczne jest wtedy przygotowanie odpowiednich projektów, natomiast gdy staw lub oczko wodne mają być znacznie mniejsze i zasilane sztucznie poprzez dolewanie wody przez użytkownika, można kształt i głębokość ustalić z wykonawcą nawet bez projektów. Wybierając firmę Tomar masz pewność, że pomożemy w dopełnieniu wszelkich formalności.

Oferujemy kopanie stawu w korzystnej cenie w Warszawie oraz poza obszarem miasta

Własny profesjonalny sprzęt, a także wprawna i pracowita załoga, pozwalają nam skrócić do minimum czas realizacji przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego poziom prac. Kopanie stawu w Warszawie oraz okolicznych miastach i miejscowościach to działania, których możemy się podjąć, aby dopełnić Twoje otoczenie ciekawą formą kontaktu z wodą. Nowoczesne stawy oraz oczka wodne są tak przemyślane, aby można było skupić się maksymalnie na komforcie użytkowania lub odpoczywania w ich pobliżu.