Czyszczenie stawu Lublin

9 listopada 2016

Czyszczenie stawu to działanie potrzebne do zachowania odpowiedniej czystości wody oraz dna, aby staw ten spełniał swoje zadanie.

Bez względu na to, czy używany jest do kąpieli, czy służy do hodowli ryb, regularne prace porządkowe sprawią, że każdego roku będziesz niezmiennie korzystać z dobrodziejstw wody w swoim najbliższym otoczeniu.

Dobry plan na czyszczenie stawu oraz działania towarzyszące

Teren, na którym znajduje się staw oraz sposób zasilania akwenu wodą, mają znaczenie przy prowadzeniu prac porządkowych. Należy dokładnie przeprowadzić poszczególne działania, aby bez konieczności poprawek można było nadal łowić ryby, zażywać kąpieli lub odpoczywać nad brzegiem w pogodne dni.

Najważniejsze prace związane z czyszczeniem stawu i odbywające się zazwyczaj w ramach jednej realizacji, można podzielić na:

 • porządkowanie terenu – obszar wokół stawu wymaga regularnych prac, które przeprowadzone z rozwagą, pozwolą swobodnie i komfortowo korzystać z podwórka lub działki, na której znajduje się staw. Można wśród nich wyróżnić:
  • wykoszenie zbędnych traw,
  • usunięcie zbyt dużych krzewów i innych roślin,
  • uprzątniecie wszelkich śmieci, odpadów,
 • czyszczenie stawu – główna część zlecenia, która ma na celu przywrócenie dobrego stanu wody oraz brzegów oraz dna dla zapewnienia roślinom i zwierzętom, w tym rybom, odpowiednich warunków bytowania. Istotne etapy to:
  • oczyszczenie dna stawu z mułu i innych zanieczyszczeń,
  • oczyszczenie brzegów stawu ze zbędnej roślinności,
  • wyrównanie warstwy, która stanowi dno stawu,
 • wyrównywanie terenu po wyczyszczeniu stawu w okolicach Lublinaplantowanie terenu przyległego – po usunięciu zbędnego urobku i wywiezieniu go z terenu Twojego podwórka lub działki, przygotowujemy pobliże stawu do normalnego użytkowania. Wyrównanie powierzchni ziemi pozwala:
  • przygotować ją na dowolny sezon,
  • przystosować do zasiania trawy lub posadzenia drzew i krzewów,
  • zagospodarować miejsce do wypoczynku i rekreacji nad brzegiem.

W ramach naszych usług oferujemy także czyszczenie innych zbiorników wodnych, dlatego w ramach jednego zlecenia możemy wykonać kilka odrębnych prac, zawsze profesjonalnie i terminowo. Bazujemy na doświadczeniu z dotychczasowych działań, natomiast w kwestiach technicznych jesteśmy zawsze otwarci na wartościowe nowości, które w praktyce sprawdzają się przy najbardziej zaawansowanych zleceniach.

Fachowa usługa czyszczenia rowów melioracyjnych

Poza czyszczeniem stawów zajmujemy się również czyszczeniem rowów melioracyjnych, aby odpowiednio zadbane i utrzymane mogły spełniać swoją funkcję. Obowiązek utrzymania czystości w rowie melioracyjnym należy do właściciela gruntu, na którym rów ten został usytuowany, dlatego jeżeli zamierzasz zlecić działania profesjonalistom, wybierz firmę Tomar.

Podczas prac używamy wyłącznie sprzętu wysokiej klasy oraz urządzeń pomocniczych dobrej jakości. Wiemy, jak duże znaczenie ma prawidłowe przeprowadzenie poszczególnych etapów działań, dlatego ze starannością podchodzimy do procesów czyszczenia, aby odprowadzanie wody z pól oraz nawadnianie pól w okresie suszy mogło się odbywać bez przeszkód.

Kopanie stawu w Lublinie lub okolicy i gama innych usług

Poza kwestiami technicznymi, które związane są z czyszczeniem stawu oraz innych zbiorników wodnych na terenie Lublina i okolic albo czyszczeniem rowów melioracyjnych, mamy odpowiednią wiedzę również odnośnie formalności i regulacji prawnych. Możesz zatem liczyć na naszą fachową poradę, gdy potrzebne jest zezwolenie do rozpoczęcia kopania stawu lub kiedy trzeba planowaną inwestycję zgłosić w starostwie powiatowym. Twoje plany oraz oczekiwania są dla nas priorytetem, dlatego możesz nam zaufać w kwestii ich realizacji.