Czyszczenie stawu Grajewo

8 listopada 2016

Regularne czyszczenie stawu wpływa na dobry stan wody oraz samego zbiornika, dlatego prace takie należy wykonywać bez zbędnych opóźnień. Zlecając działania solidnej firmie możesz mieć pewność, że każdy etap zostanie przeprowadzony z należytą starannością, a efekty utrzymają się dłużej niż w przypadku spontanicznych prac i bez użycia odpowiedniego sprzętu.

Konkretne korzyści z profesjonalnego czyszczenia stawu

Bez względu na stopień zanieczyszczeń oraz czas, jaki minął od ostatnich prac porządkowych, warto zlecić czyszczenie stawu profesjonalistom, ponieważ możesz wtedy liczyć na kompleksową obsługę, dostosowaną do indywidualnych potrzeb. W naszych kontaktach z Klientami dbamy o szczegóły, dlatego przed rozpoczęciem współpracy dokładnie zapoznajemy się z terenem oraz oceniamy, jakich działań i w jakim zakresie wymaga dany staw. Pozwala to ułożyć harmonogram prac i realizować plan zgodnie z ustaleniami.

Podczas czyszczenia stawu i innych zbiorników wodnych poprawia się stan:

  • powierzchni wody – usunięte zostają wszelkie nawierzchniowe zanieczyszczenia, w tym również opadłe liście, suche gałęzie oraz inne elementy, które w efekcie obniżają walory użytkowe wody, rozkładając się na jej tafli,
  • głębi wody – oczyszczona tafla wody to lepszy dostęp tlenu, który wpływa na jakość wody i czyni ją bardziej przyjazną hodowli ryb. Tlen zapobiega również rozwojowi poszczególnych bakterii, a tym samym ma wpływ na świeżość wody,
  • dna stawu – zgromadzone nanosy w postaci mułu i błota powinny być regularnie usuwane w ilości umożliwiającej bezpieczne użytkowanie akwenu. Czyste dno to przejrzysta woda, wolna od licznych drobnoustrojów, co ma znaczenie zwłaszcza w kąpieliskach.

Fachowo przeprowadzone prace ziemne oraz solidne porządkowanie terenu wokół stawu sprawiają, że Twoja posesja lub działka mogą być nieustannie miejscem relaksu lub rozrywki. Czysty staw i jego zadbane otoczenie to duet, o który pomożemy Ci zadbać.

Gdy potrzebujesz czyszczenia rowów melioracyjnych

Napływanie wody do rowów melioracyjnych pozwala uniknąć negatywnych skutków gwałtownych ulew, dlatego o te wykopy należy dbać równie starannie. Zazwyczaj prace obejmują czyszczenie rowów melioracyjnych poprzez wybranie z nich nadmiaru błota i innych osadów, oczyszczenie dna oraz brzegów i usunięcie zbędnej roślinności. Zdarza się także, że rów melioracyjny trzeba poszerzyć i pogłębić, aby osiągnął większą pojemność – te działania również można nam powierzyć.

Posiadamy wysokiej klasy sprzęt oraz maszyny, które sprawdzają się również na trudnym, grząskim i podmokłym terenie, dlatego bez względu na lokalizację niemal zawsze jesteśmy wstanie rozpocząć działania. Jeżeli zatem jesteś właścicielem łąki lub pola i przyległych rowów melioracyjnych, możesz skorzystać z naszej propozycji, aby usprawnić sezonowe lub sporadyczne prace porządkowe w ich obrębie.

Czyszczenie stawów i zbiorników retencyjnych w Grajewie – zapraszamy do współpracy

Spośród oferowanych przez nas usług, wiele dotyczy czyszczenia stawu, rowów melioracyjnych oraz innych zbiorników retencyjnych. Potrzeba odpowiednich działań, aby właściwie przeprowadzić prace porządkowe i konserwacyjne, dlatego jeżeli Twój staw rybny lub inny zbiornik wodny znajduje się w Grajewie albo okolicy i szukasz solidnego wykonawcy, z przyjemnością nawiążemy współpracę.