Czyszczenie stawu Mońki

8 listopada 2016

Zlecając czyszczenie stawu warto wybrać firmę, która poza podstawowym zakresem działań oferuje kompleksową obsługę. Propozycja współpracy obejmuje wtedy znacznie więcej – od fachowego poradnictwa po zwiększanie wymiarów i głębokości danego stawu. Samo jednak czyszczenie to odpowiedzialne zadanie, wymagające zaangażowania oraz praktycznych umiejętności.

Wszystko co zbędne usunięte podczas fachowego czyszczenia stawu

Każda realizacja opiera się o indywidualny plan działań oraz uwzględnia oczekiwania Klienta, natomiast naszym głównym celem podczas czyszczenia stawu jest przywrócenie jego pierwotnej wersji lub maksymalne zbliżenie się do niej pod względem efektów. Osiągnięcie celu usprawnia profesjonalny sprzęt oraz maszyny, które sprawdzają się w najbardziej skomplikowanych pracach.

Podczas prowadzenia działań na wskazanym przez Ciebie terenie, realizujemy kolejne etapy związane z czyszczeniem stawu, zatem ze stawu usuwamy:

  • nadmiar mułu – gromadzące się na dnie i zalegające tam warstwy błota oraz piasku mogą stanowić solidną warstwę, zwłaszcza po długim czasie bez czyszczenia. Oczyszczenie dna sprawia, że cały akwen staje się bardziej czysty, a woda bezpieczna dla ryb oraz podczas kąpieli,
  • zbędne resztki organiczne – zwłaszcza opadłe liście z pobliskich drzew oraz szczątki roślin, które były elementem stawu. Gruntowne ich odłowienie z wody za pomocą fachowych narzędzi trwa krótko i jest efektywne, dlatego nie przedłuża nadmiernie całości wykonywanych prac porządkowych,
  • zalegające glony – rozprzestrzenianie się glonów może czasowo powstrzymać ich odłowienie i całkowite uśniecie z wody. Nadmiar glonów wpływa na znaczące wahania dwutlenku węgla, a także stężenia tlenu w wodzie, dlatego regularne oczyszczanie wody w stawie to minimum niezbędne do prawidłowego funkcjonowania akwenu.

Poza typowymi pracami ziemnymi, mającymi na celu czyszczenie stawu i innych zbiorników wodnych, możemy zaproponować również rzetelne i dokładne prace porządkowe wokół stawu i na przyległym terenie, od koszenia traw poprzez karczowanie drzew po remontowanie dna i ścian poszczególnych typów zbiorników.

Istotne kwestie podczas czyszczenia rowów melioracyjnych

Dopełnieniem usług związanych z czyszczeniem stawów, jest czyszczenie rowów melioracyjnych oraz ich konserwacja. Prace te wykonywane są z użyciem wysokiej klasy sprzętu, ponieważ również wymagają dogłębnych działań i odpowiedniej precyzji, a prawidłowo oczyszczony rów melioracyjny będzie w stanie przyjąć znacznie większą ilość wody. W ramach usługi usuwamy nadmiar mułu z dna i pozbywamy się ewentualnych przetamowań.

Rowy melioracyjne to zazwyczaj niepozorne cieki wodne, jednak ich zaniedbanie może mieć niełatwe do naprawienia skutki. Również w przypadku czyszczenia innych zbiorników wodnych warto zdecydować się na regularną obsługę i firmę, która będzie pamiętać o potrzebie wykonania sezonowych prac i przeprowadzi je zgodnie z planem.

Czyszczenie Stawu w Mońkach i okolicy z firmą Tomar

Szukając odpowiedniego wykonawcy do czyszczenia stawu na terenie Moniek i okolic, warto skontaktować się z naszą firmą. Po wstępnych ustaleniach spotkamy się z Tobą i zaproponujemy profesjonalne usługi, które objąć mogą również kopanie stawu, czyszczenie rowów melioracyjnych oraz inne działania związane z obecności wody w Twoim otoczeniu. Może to być również współpraca obejmująca jednorazowe zlecenie, zależnie od indywidualnych potrzeb.