Czyszczenie stawu Zambrów

8 listopada 2016

Prace planowane na czas czyszczenia stawu należy wykonać starannie, aby efekty były widoczne jak najdłużej. Poszczególne działania mają znaczenie dla całości zlecenia, dlatego warto zadbać o profesjonalne ich spełnienie, z dbałością o detale. Decydując się na usługi firmy Tomar wybierasz wykonawcę z niezbędnym doświadczeniem i zaangażowaniem.

Sprzęt i kompetencje na każdym etapie czyszczenia stawu

W zależności od rodzaju stawu oraz jego funkcjonalności, potrzebne są odpowiednie działania, mające na celu uporządkowanie samego akwenu oraz jego otoczenia. Podczas czyszczenia stawu należy skupić się zarówno na samym zbiorniku wodnym, jak i na wodzie, która się w nim znajduje, ponieważ po zakończeniu prac całość powinna być w znacznie lepszym stanie, niż zanim prace zostały rozpoczęte.

Stawy hodowlane, kąpielowe oraz rekreacyjne stanowią odrębny ekosystem za sprawą ryb, zwierząt i roślin tam żyjących, dlatego odpowiednio częste prace porządkowe są niezbędne do zachowania tej równowagi. Standardowe działania to:

  • porządkowanie brzegu – teren wokół stawu wymaga prac porządkowych, jeżeli porasta go wysoka trawa, obecne są wystające korzenie drzew lub zbędne drzewa i krzewy, które można wykarczować zgodnie z prawem. Odpowiednie narzędzia sprawiają, że niezwłocznie usuwamy to, co zbędne, aby przystąpić do dalszych prac,
  • czyszczenie stawu – z dna stawu należy usunąć muł, zbędne złogi piasku oraz inne zanieczyszczenia, które wpływają na obniżenie stan wody i jej mętnienie. Z użyciem koparki wybieramy zatem nadmiar nanosów, poprawiając tym samym jakość dna stawu oraz jego funkcjonalność,
  • plantowanie – wyrównywanie powierzchni dotyczy nie tylko terenu wokół stawu, plantować należy również dno oraz ściany, zwłaszcza, jeżeli mają stanowić grunt pod nowe nasadzenia roślin, których obecność jest standardem w stawach hodowlanych i kąpielowych o różnej wielkości,
  • czynności porządkowe – od wywiezienia ziemi z wykopów po ponowne uprzątniecie terenu posesji tak, aby można było z niego korzystać jak przed rozpoczęciem prac ziemnych. Odpowiednie zakończenie realizacji to dla nas standardowe działanie, ponieważ dbamy o Ciebie i Twój czas.

Już podczas kopania stawu możemy zaproponować stałą współpracę związaną z późniejszymi pracami konserwacyjnymi i porządkowymi. Sprawi to, że bez względu na porę roku zyskasz komfort korzystania z własnego stawu, ponieważ będzie on odpowiednio czysty i zadbany.

Czyszczenie zbiorników retencyjnych również w gamie naszych usług

Poza typowymi działaniami związanymi z czyszczeniem stawów o przeznaczeniu hodowlanym lub kąpielowym, wykonujemy także profesjonalne czyszczenie zbiorników retencyjnych do wielu zastosowań. Od standardowych zbiorników, służących gromadzeniu wody deszczowej do dalszego jej użytkowania po zbiorniki suche, których zadaniem jest gromadzenie wody z opadów, aby nie zalały one okolicznych terenów – proponujemy szeroką gamę usług na wysokim poziomie.

Równie rzetelnie prowadzimy czyszczenie rowów melioracyjnych, aby były zawsze gotowe na przyjęcie nadmiaru wody z okolicznych terenów. Solidne maszyny do prac ziemnych oraz umiejętności naszej załogi to sposób na dokładne przeprowadzenie wszystkich działań i udrożnienie oraz naprawę rowów melioracyjnych, jeżeli istnieje taka potrzeba. Obowiązek dbania o te przestrzenie należy do osoby, której tereny przylegają do danego rowu.

Zleć czyszczenie stawu w Zambrowie solidnej firmie Tomar

W przedsiębiorstwie Tomar otrzymasz fachową radę dotyczącą czyszczenia stawów, czyszczenia rowów melioracyjnych oraz zbiorników wodnych o różnym przeznaczeniu. Zaproponujemy optymalne rozwiązania dostosowane do Twoich oczekiwań. Działamy również na terenie Zambrowa i okolic. Z nami prace ziemne to solidne przygotowanie, fachowe wykonanie, a bezpośrednio dla Ciebie – satysfakcja z dobrej współpracy.