Kopanie stawu Augustów

8 listopada 2016

Kopanie stawu może ograniczać się do kilku godzin pracy, może także wymagać długich przygotowań oraz długofalowych działań. Harmonogram prac zależy przede wszystkim od wielkości akwenu i sposobu jego zasilania wodą. Powierzając kopanie stawu firmie Tomar możesz nieć pewność, że zadanie zostanie zrealizowane zgodnie z Twoimi oczekiwaniami, a efekt końcowy będzie odpowiednim zwieńczeniem naszej współpracy.

Własny staw ozdobny lub użytkowy, czyli kopanie stawu w zależności od potrzeb

Obecnie staw na własność to częste zjawisko, a kopanie stawu jest na tyle popularną usługą, że bez trudu można znaleźć odpowiedniego wykonawcę. Wybierając naszą firmę możesz skorzystać zarówno z fachowego kopania stawów rybnych, jak tez kopania oczek wodnych oraz tworzenia stawów ozdobnych i rekreacyjnych. Wszechstronne usługi to nasz atut, doceniany przez Klientów.

Standardowe lokalizacje dla stawów, które przewijają się również w naszych realizacjach oraz czynności z tym związane, to:

 • przydomowe podwórko – miejsce odpowiednie zwłaszcza na kopanie oczek wodnych oraz niewielkich stawów rekreacyjnych. Prace te nie wymagają dodatkowych zezwoleń, jeżeli powierzchnia akwenu jest mniejsza niż 30 m2, natomiast przy większej powierzchni należy:
  • przygotować projekt lub zlecić jego przygotowanie,
  • uzyskać zgodę w starostwie powiatowym na wykopanie stawu lub oczka wodnego,
  • przeprowadzić prace zgodnie z wytycznymi projektu,
 • działka przy domku letniskowym – w przypadku większych działek dobrze będzie wyglądać również duży staw albo obszerne oczko wodne, a sposób zasilania może zależeć od topografii pobliskich terenów. Możesz zatem zamówić:
  • staw przepływowy – jeżeli może być zasilany z pobliskiej rzeki lub jeziora,
  • staw z wodą stałą – woda napływa samoczynnie spod ziemi/uzupełniasz ją samodzielnie,
  • oczko wodne – o większej powierzchni, z możliwością późniejszej rozbudowy,
 • działka w terenie niezabudowanym – daje ona niemal nieograniczone możliwości, gdy obszar jest odpowiednio duży. Na takiej działce zleca się zazwyczaj kopanie rozległych przepływowych stawów rybnych oraz dużych kąpielisk. Standardowy przebieg prac to:
  • przygotowanie i oczyszczenie terenu,
  • kopanie stawu za pomocą profesjonalnych maszyn do prac ziemnych,
  • formowanie dna oraz brzegów, plantowanie powierzchni wokół stawu.

Zależnie od lokalizacji, w której ma powstać staw, jego powierzchni oraz sposobu zasilania wodą, należy zyskać odpowiednie zezwolenia, o których również informujemy naszych Klientów przed rozpoczęciem prac. Fachowe doradztwo to dodatkowy aut naszej działalności.

Solidny sprzęt oraz pracowitość podczas kopania stawów rybnych i oczek wodnych

Długoletnie doświadczenie pozwoliło nam pracować na maszynach renomowanych marek i zawsze wybieramy takich producentów, którzy łączą wydajność oraz trwałość w sprzętach typu koparki czy piły mechaniczne. Solidne zaplecze techniczne sprawia, że w optymalnie krótkim czasie możemy zakończyć daną realizację związaną z kopaniem stawów rybnych lub innych akwenów, a Twój staw lub oczko wodne byłyby już wkrótce stworzone oraz dopracowane zgodnie z oczekiwaniami.

Na każdym etapie realizacji, zarówno przed rozpoczęciem prac, jak też w ich trakcie oraz po zakończeniu możesz zwrócić się do nas po fachową radę odnośnie zagospodarowania samego stawu i jego otoczenia, a w późniejszym okresie także ewentualnego powiększenia powierzchni akwenu. Jedną z opcji jest również zmiana charakteru stawu, na przykład z kąpielowego na rybny.

Fachowa usługa kopania stawu w Augustowie? Wybierz firmę Tomar i zainwestuj rozsądnie

Wielogodzinne prace ziemne oraz nakład pracy niezbędny przy dużych realizacjach, to zlecenia kopania stawów dotyczących większych obszarów, natomiast na terenie Augustowa oraz bliższych i dalszych okolic możemy zaproponować również kopanie niewielkich oczek wodnych lub małych stawów dekoracyjnych. Do każdej realizacji podchodzimy z zaangażowaniem, aby spełnić oczekiwania Klientów.