Kopanie stawu Grajewo

8 listopada 2016

Usługa kopania stawów oferowana przez naszą firmę daje możliwość ciekawego oraz pożytecznego zagospodarowania danej przestrzeni w zależności od Twoich potrzeb lub oczekiwań. Szczegółowe ustalenia oraz precyzyjne działania zgodnie z planem sprawiają, że warto powierzyć nam mniejsze i większe inwestycje związane z kopaniem stawów rybnych, rekreacyjnych oraz oczek wodnych.

Wybierz kopanie stawu z gwarancją fachowej obsługi

Kolejne kroki dotyczące kopania stawu obejmują szereg czynności, ważnych zarówno pod kątem prowadzenia prac ziemnych, jak też późniejszego użytkowania stawu do łowienia ryb, kąpieli lub rekreacji. Ma znaczenie zatem precyzja, odpowiednie maszyny oraz doświadczenie w prowadzeniu tego typu robót.

Współpraca z firmą Tomar daje Ci pewność, że koszt realizacji będzie zgodny z pierwotnymi ustaleniami, a wszystkie czynności przeprowadzimy szybko i sprawnie ponieważ nasza usługa to każdorazowo:

  • odpowiedni sprzęt i wyposażenie – od solidnych koparek, które służą podczas standardowych i nietypowych prac ziemnych po drobniejszy sprzęt i urządzenia, służące do wycinki drzew oraz porządkowania terenu,
  • doświadczeni pracownicy – nabywanie wprawy w kopaniu stawów rybnych, stawów kąpielowych oraz oczek wodnych to umiejętności, które przekładają się na jakość kolejnych realizacji, a jakość jest dla nas priorytetem,
  • niezbędne kwalifikacje – operatorzy koparek ukończyli kursy, które mają na celu uzyskanie odpowiednich uprawnień, natomiast wiedzę praktyczną zdobyli podczas prac wykonanych w terenie, możesz zatem z zaufaniem powierzyć nam kopanie Twojego stawu,
  • możliwość nawiązania współpracy długoterminowej – stawy wymagające regularnego usuwania mułu z dna lub sezonowego czyszczenia rowów melioracyjnych mogą również być pod naszą opieką i podlegać okresowym zabiegom.

Poza kwestiami technicznymi ważne są również te prawne, czyli przede wszystkim odpowiednie zezwolenia na kopanie stawu w przypadku, gdy akwen będzie miał powierzchnię większą niż 30 m2 lub gdy będzie zasilany z wód przepływowych, takich jak pobliskie jezioro, rzeka albo inne ujęcie wody odpowiedniej do wypełnienia stawu. Zapewniamy fachowe doradztwo na etapie składania wniosku do starostwa powiatowego oraz dostosowanie prac do określonego projektu.

Kopanie stawów rybnych oraz działania dodatkowe

Poza standardowym kopaniem stawów rybnych, oczek wodnych i innych akwenów, zapewniamy również prace, które mogą okazać się niezbędne w sytuacji, gdy staw jest gotowy i użytkowany, a Ty planujesz jego oczyszczenie lub modernizację. Czyszczenie zbiorników wodnych, powiększanie ich powierzchni oraz głębokości a także sezonowe oczyszczanie tafli wody między innymi z opadłych liści, to również prace, które możesz nam zlecić.

Woda w stawie rybnym lub oczku wodnym powinna stanowić optymalne środowisko dla wybranych przez Cienie gatunków ryb i roślin, również w okresach niekorzystnej pogody, takich jak niskie zimowe temperatury i przygruntowe przymrozki. Prawidłowo wykopany staw z odpowiednim dostępem do wody będzie czysty, szczelny i pozwoli bezpiecznie przezimować rybom, jeżeli zadbasz o odpowiedni przerębel dla zapewnienia rybom tlenu pod warstwą lodu.

Profesjonalne kopanie stawu w Grajewie i okolicach – wybierz firmę Tomar

Wszelkie proponowane przez nas działania, począwszy od kopania stawów po czyszczenie zbiorników wodnych, to działania, za sprawą których spełniamy oczekiwania Klientów. Z przyjemnością podejmiemy się również działań na terenie Grajewa i okolicznych miejscowości, dlatego szukając wykonawcy do kopania stawów rybnych oczek wodnych oraz innych prac ziemnych, skorzystaj z naszej propozycji. Twój własny staw lub oczko wodne będą odpowiednio dopracowane i zadbane na każdym etapie realizacji.