Kopanie stawu Mońki

8 listopada 2016

Profesjonalne kopanie stawów rybnych, kąpielisk oraz oczek wodnych to możliwość zagospodarowania przestrzeni w ciekawy i funkcjonalny sposób, a także wymierne korzyści dla właściciela. Jeżeli więc planujesz zlecić takie prace firmie zewnętrznej, możesz wybrać Tomar, ponieważ w codziennej pracy zadbamy o dokładną realizację Twoich zamierzeń.

Kopanie stawu – szereg działań ważnych dla powodzenia realizacji

Proces kopania stawu obejmuje zarówno stworzenie zbiornika, jak też przygotowanie terenu przed rozpoczęciem robót ziemnych oraz uporządkowaniu określonego obszaru po zakończeniu prac. Warto zatem wybrać firmę z doświadczeniem, której maszyny i sprzęt spełniają wszelkie normy i dają możliwość wielogodzinnej pracy w trybie ciągłym.

W ramach współpracy zapewniamy kompleksowe działania, które obejmują:

  • ustalenia wstępne – informujemy, gdy potrzebna jest zgoda Starostwa Powiatowego na kopanie stawu, co ma miejsce w przypadku akwenów o powierzchni większej niż 30 m2 oraz w przypadku stawów zasilanych wodą z pobliskiej rzeki lub jeziora,
  • projekt – możemy stworzyć staw zgodnie z przedstawionym nam projektem, jeżeli spełnia określone normy, możemy także przygotować projekt w ramach współpracy w oparciu o indywidualne ustalenia i Twoje potrzeby,
  • przygotowanie terenu – od usunięcia korzeni drzew i wycinki drzew oraz karczowania krzewów po koszenie nadmiaru traw wokół planowanego stawu. Sprawnie przeprowadzone prace porządkowe to możliwość niemal niezwłocznego rozpoczęcia wykopów,
  • kopanie stawu – z użyciem wysokiej klasy sprzętu tworzymy wykop o odpowiedniej powierzchni i głębokości, formując jednocześnie brzegi, między innymi pod stworzenie półek na rośliny, jeżeli takie jest założenie projektu,
  • prace porządkowe – ziemia wykopana ze stawu może zostać przez nas wywieziona z działki lub posesji, aby cały teren był gotowy do użytku. Pozostawiamy ład na Twojej posesji, do tego celu również używamy solidnych sprzętów i narzędzi.

W przypadku kopania stawu z wodą stałą najczęściej wybierane są tereny podmokłe, aby zbiornik miał możliwość samoczynnie zapełnić się wodą. Dla stawów przepływowych źródłem wody będzie okoliczna rzeka albo jezioro, natomiast kopanie oczek wodnych wiąże się zazwyczaj z potrzebą napełnienia akwenu wodą i regularnego dbania o jej czystość.

Działania związane z kopaniem stawu po zakończeniu realizacji

Nasza współpraca może wybiegać również poza prace związane z pierwotnym kopaniem stawu. Jeżeli zechcesz powiększyć obszar wykopu, zwiększyć głębokość stawu lub przeprowadzić okresowe usunięcie nadmiaru mułu z jego dna, możesz wybrać firmę Tomar.

Doradzamy w kwestiach dotyczących zagospodarowania stawów. W przypadku kopania oczek wodnych zapewniamy fachowe wyłożenie dna odpowiednim materiałem izolacyjnym oraz pomoc w przygotowaniu odpowiednich warunków dla wybranych przez Ciebie roślin wodnych i ewentualnych gatunków zwierząt.

Fachowe kopanie stawów rybnych oraz oczek wodnych w Mońkach i okolicy

Dotychczasowe prace oraz bieżące realizacje to najlepsze potwierdzenie naszych kwalifikacji i umiejętności. Klienci polecają nasze usługi, a my dokładamy wszelkich starań, aby każde kolejne zadanie było wykonane przez nas na wysokim poziomie. Jeżeli zatem szukasz usługi kopania stawów rybnych albo oczek wodnych w Mońkach lub okolicy, wybierz firmę Tomar i poznaj nasze możliwości. Ta inwestycja przyniesie Ci komfort przebywania nad wodą, wędkowania lub pływania we własnym stawie, w zależności od jego przeznaczenia.