Kopanie stawu Zambrów

8 listopada 2016

Kopanie stawu zlecone firmie Tomar to możliwość urozmaicenia własnego podwórka lub działki. Profesjonalne działania oraz specjalistyczny sprzęt pozwalają nam prawidłowo przeprowadzić każdy etap prac, a efektem jest staw rybny, kąpielowy lub oczko wodne o odpowiednich wymiarach i głębokości. Dbamy o realizację ustaleń, działając zgodnie z projektem oraz z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Usługa kopania stawu i oczek wodnych na wysokim poziomie dla Twojej wygody

Istotną kwestią przy wyborze firmy usługowej, którą zatrudnisz do kopania stawu lub oczek wodnych, jest możliwość poczynienia indywidualnych ustaleń oraz wachlarz prac, które ta firma oferuje. Z kopaniem stawów rybnych, rekreacyjnych oraz oczek wodnych wiąże się szereg działań, które należy wykonać przed i po użyciu koparki, dlatego warto zdecydować się na obsługę kompleksową.

W firmie Tomar znamy specyfikę branży oraz właściwości danego terenu, dlatego zawsze odpowiednio przygotowani, możemy rozpocząć współpracę:

  • fachowo – nasi pracownicy to osoby z doświadczeniem, odpowiednim przeszkoleniem oraz uprawnieniami, dlatego ich działania wpływają na rzeczywisty postęp w pracach i prawidłowy przebieg zarówno przygotowań, jak i późniejszych konserwacji,
  • terminowo – znajomość poszczególnych gleb i umiejętność realizowania projektów sprawia, że założone terminy są przestrzegane, a ewentualne opóźnienia są minimalne i wynikać mogą przede wszystkim ze skrajnych zjawisk pogodowych,
  • bezpiecznie – zwracamy szczególną uwagę na umiejscowienie stawu oraz fakt, czy pod ziemią biegną przewody gazowe, sieci typu wodna, elektryczna i kanalizacyjna. Pod tym kątem także planujemy poszczególne wykopy,
  • odpowiedzialnie – podejmując się danej realizacji dokładamy starań, aby ją z powodzeniem zakończyć. Dotyczy to zarówno przygotowania terenu i jego ewentualnego uprzątnięcia, jak też pogłębiania stawu czy kopania obszernych stawów rybnych,
  • z zaangażowaniem – bez przedłużających się przerw w pracy i przestojów, z myślą o profesjonalnym, optymalnie szybkim zakończeniu realizacji i oddaniu do Twojej dyspozycji gotowego stawu z możliwością jego niezwłocznego użytkowania.

Doradzimy także między innymi, czy planowany przez Ciebie staw wymaga dodatkowych zezwoleń oraz jaki rodzaj oczka wodnego wybrać, aby jego pielęgnacja nie była czasochłonna.

Kopanie stawów rybnych z wodą stałą lub przepływowego na życzenie Klienta

W zależności od umiejscowienia stawu, może on być tradycyjną sadzawką, czyli mieć zasilanie wodą stałą, gdy dno jest iłowe lub gliniaste i wtedy woda sama pojawia się w stawie, odpowiednio go napełniając. Można również zlecić kopanie stawu przepływowego, jeżeli umiejscowiony on będzie w pobliżu rzeki czy jeziora i z tych źródeł zapełni się wodą. Lokalizacja ma zatem podczas prowadzenia prac duże znaczenie.

W przypadku stawów przepływowych, również gdy prace dotyczą kopania stawów rybnych, konieczne jest uzyskanie pozwolenia na prace ze starostwa powiatowego, ponieważ rzeki w Polsce stanowią własność Skarbu Państwa i potrzebna jest odgórna zgoda na korzystnie z ich zasobów. W tej kwestii również służymy fachową radą, aby wszystkie prace przebiegły zgodnie z regulacjami prawnymi, a Twój staw spełniał wszelkie normy.

Zleć kopanie stawu w Zambrowie firmie Tomar, wybierz doświadczenie i profesjonalizm

Prace ziemne to nasza specjalność, dlatego jeżeli planujesz zlecić kopanie stawu w Zambrowie lub okolicy, zaufaj naszej firmie. Dotychczasowe wykonane zlecenia oraz zaufanie Klientów, są najlepszym potwierdzeniem naszych umiejętności, a solidny sprzęt i profesjonalna załoga dopełniają całości. Szybko i profesjonalnie możemy odmienić również Twoje otoczenie, wzbogacając je o staw albo oczko wodne z prawdziwego zdarzenia.